czwartek, 7 kwietnia 2016

DZIEŃ DZIECKA na Skalance - Wyprawa w Góry


Termin: 3-5 czerwiec 2016Piątek 
   przyjazd na Skakankę, wspólna kolacja

Sobota
   wspólne śniadanie, koło godz. 10.00 (najpóźniej)samochodami przemieszczamy się ze Zwardonia do Stefanovej ( ok. 60 km, godzina z hakiem jazdy). W Stefanovej jest parking na którym zostawiamy auta – kosztuje około 2 euro i ruszamy eksplorować Diery. Co to są Diery?
To ścieżki wzdłuż wąwozów, urozmaicone kładeczkami, drabinkami i łańcuszkami. A wszystkiemu towarzyszy szmer potoku z niezliczonymi wodospadzikami: https://youtu.be/oLii3hQdDAg
Trasa: Stefanova - (żółty szlak) Podżiar. Ok. 30 minut. Tam stoi budka z ćapovanym pivem. Dla dzieci kofola. Po krótkim odpoczynku przejdziemy pętlę przez Dolne i Nove Diery, co zajmie ok. 1,5 godz.. Zejście do Stefanovej - ok. 30 minut. Całość zamknie się w czasie 2,5 - max 3 godziny. Gdyby dzieciakom było mało - można jeszcze zrobić drugą pętlę przez Horne Diery, na skrzyżowaniu szlaków Pod Palenicou zawrócić na zielony i dalej na Vrchpodżiar Sedlo żółtym wrócić do Stefanovej.
Ta dodatkowa pętla wydłuży czas całej trasy o godzinę. W sumie więc wycieczka piesza potrwa max 3 lub 4 godziny plus odpoczynki. W Stefanovej jest fajna pizzeria, to tam można zjeść obiadek.
Całość wraz z dojazdem, odpoczynkami i obiadem: 7-8 godzin (w tej dłuższej wersji). Więc na Skalankę wrócimy najpóźniej na 18.00.
Koszty: parking, piwo (lub lahudki dla dzieci), obiad - powinno się zmieścić w około 10 euro na głowę. Plus paliwo oczywiście.
WAŻNE 1 !!! - to jest wyjazd zagraniczny, więc każde dziecko musi mieć dowód osobisty lub paszport.
WAŻNE 2 !!!! - Diery to łatwiutkie szlaki, ale złamać nogę czy skręcić kostkę można i we własnym domu, a górskie akcje ratunkowe na Słowacji są płatne (i to słono), więc KAŻDY (i dzieci i dorośli) POWINIEN zaopatrzyć się w stosowne ubezpieczenie (na naszym rynku jak nic się nie zmieniło to najlepszą ofertę daje Hestia Podróże). Ubezpieczyć się wystarczy tylko na ten 1 dzień; kto się nie ubezpieczy, to robi to na własną odpowiedzialność.
WAŻNE 3 !!! - KAŻDE dziecko musi jechać ze swoim rodzicem lub opiekunem. "Podrzuconych" dzieci nie zabieramy.
WAŻNE 4 !!! - dla kierowców: na Słowacji obowiązuje bezwzględne ZERO alkoholu we krwi.
Powrót na Skalankę- wspólna kolacja- ognisko

Niedziela
  wspólne śniadanie i zakończenie imprezy


Należy zabrać ze sobą jedzenie na wspólne kolacje i śniadania, kiełbasę na ognisko, euro na wyjazd, odpowiednią odzież i buty na wyprawę, suchy prowiant i wodę na wyprawę i najważniejsze dobry humor !!

Ewentualne pytania prosimy kierować mailem lub dzwonić.

!!! Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: kmt.grzmot.odrodzenie@gmail.com 
lub wiadomością na: 
https://www.facebook.com/ChatkaSkalanka/?fref=ts

Organizatorzy
Grochu, Siwa, Sojka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz